Dark Souls: Prepare to Die Edition (PC) (boxart)

Dark Souls: Prepare to Die Edition (PC)

Hodnocení: (0 lidí)
Žánr: RPG
Velikost dat ke stažení: 8 192 MB
Lokalizace: anglicky
Vydavatel: Namco Bandai Games
Aktivace (DRM): Steam

Cena: 199 Kč

Litujeme, ale tato hra není momentálně skladem. Zkuste to později nebo zadejte vaši emailovou adresu a my vás budeme informovat, jakmile bude hra opět v naší nabídce.

Popis hry

Dark Souls: Prepare to Die Edition je počítačovou konverzí úspěšného hardcore RPG titulu Dark Souls pro konzole PS3 a Xbox 360, kterou si PC hráči vymohli na vydavateli prostřednictvím petice. Port tak přišel na svět s téměř ročním zpožděním oproti konzolovým verzím. Jde o duchovní pokračování PS3 exkluzivního titulu Demon's Souls od stejných autorů.

Hráč je uveden do světa, jemuž kdysi vládli mocní draci, kteří časem stvořili čtyři bytosti jménem Nito, Gwyn, Witch of Izalith a snadno zapomenutelný tajemný skřítek. Započali tím však svůj neslavný konec, poněvadž se jejich výtvory obrátili proti nim a draci byli svrženi a vyhubeni. V tomto ponurém světě doslova přežívá lidstvo, ohrožované navíc podivnou nákazou, která mění živé na nemrtvé. Jedním z takových nešťastníků je i hlavní hrdina hry, který byl uvržen do vězeňského hospicu pro nakažené. Není jim pomoci a postupem času se změní v bezduché trosky. Hrdina však z tohoto pekla unikne, aby záhy poznal svůj úděl, který může změnit nepříznivý chod dějin.Hra začíná podobně jako každé druhé RPG. Nejdříve se vytváří hlavní postava. Volby jsou tradiční, na výběr je pohlaví, třída (povolání) a vzhled charakteru. Poté je již hráč vržen do otevřeného světa, který atmosférou staví na temnotě a značné brutalitě soubojů. Toto RPG je na dnešní poměry obtížnější, a tak není radno podceňovat žádného nepřítele. Souboje s monstry mnohdy obnáší i na několik minut urputného zápolení. Je nezbytné znát taktiku protivníků a vlastnosti prostředí. Každičká chyba může snadno vyústit v hráčovu smrt. Souboje s bossy pak celou obtížnost pozvedají ještě o úroveň výše. Při každém z nich je nutné najít slabinu, bez které bosse zkrátka nejde porazit.

Za výhru nad nepřáteli je hrdina odměňován získáváním duší, které zde figurují jako nezbytnost pro osvojení si dalších schopností. Duše jsou bezprostředně nutné pro přežití hrdiny. Za smrt je hráč naopak trestán odebráním veškerých neuložených duší a ztrátou části své lidskosti, která ovlivňuje jeho vzhled. Méně človečenství znamená větší posun k vzezření zombie a naopak. Ukládání postupu je vyřešeno na záchytných bodech. Jsou prezentovány ohništi, které jsou jedinými bezpečnými body ve hře. V případě uložení hry dochází k respwanu veškerých nepřátel a to včetně bossů.

Cennou součástí titulu je i značně originální forma multiplayeru. Ve hře lze neustále narážet na různé odkazy po jiných hráčích, od pouhých nápisů v úrovních, až po duše. Střetnout se však lze i s hráči samotnými. Ti se mohou kdykoliv připojit do vaší hry a buď vás rovnou napadnout, nebo přátelsky vyzvat na souboj. Nejde o titul určený casual hráčům, či hráčům se slabými nervy. Cílovou skupinou jsou všichni ti, kteří vyžadují výzvu, ti kteří nechtějí postup ve hře zadarmo a kterým nevadí, že některé souboje s monstry budou muset mnohokrát opakovat, než se jim podaří postoupit dále.

Součástí PC verze je i DLC Artorias of the Abyss, které do hry přidává nové úkoly, kraje, monstra, NPC i vybavení.